Star stamp - art trades are open by Ponnui


Těžký život absolventa.

27. ledna 2017 v 12:59 | Mimi |  Diary
V květnu jsem vyšla střední školu, s tím že jsem si plánovala VŠ a stále plánuji, takže jsem musela mít rok pauzu.
Tak jsem si našla práci "na dohodu", s tím že se stejně budu muset zaevidovat na pracovní úřad, protože je tam určitý výdělek, který jim musíte prokazovat za to, že za vás budou odvádět sociální a zdravotní pojištění.
Takže nejdřív vás čeká takový menší pohovor, co chcete dělat, co plánujete dál, což se vás nejspíš budou ptát několikrát, protože v tom mají někdy pěkný bordel. Pak se musíte nahlásit na zdravotní pojišťovně a za pár dní vám přijde pozvánka na takové menší školení tom, co vlastně můžete od pracáku čekat a tak podobně.
No neuplynuly ani dva měsíce a přišloa mi další pozvánka na pracák v jiném městě. Konalo se to v zasedací místnosti, kde mohlo být tak 30 lidí. Tak ty paní, které to tam vedly, nám představily projekt ,,Nestůj a pojď", který vlastně slouží k tomu, aby vám našli práci. V tu dobu jsem byla otrávená, protože jsem plánovala studovat, měla jsem brigádu s tím že jsem si pomalu hledala práci na HPP.


Už jen ten jejich výrok ,, Je to dobrovolný, ale jestli se nezapíšete letíte z pracáku." mě docela namíchl.
,,Sakra nestíhám bus." Povzdychla jsem si (další jel tak za hodinu) a jakási slečna se zeptala, kam jedu, načež jsme zjistili, že jsme ze stejného města, a tak Romča se stala mým odvozem a také dobrou kamarádkou. Kaomoji Emoji Set | Blushing by cute-materials
Tak jsme se jim tedy upsali s tím, že za nějaký ten týden tam přijedeme znovu, tentokrát do jiné budovy. Tam mě vlastně čekal ten samý pohovor, jako na pracáku, s tím že se mě ptali o jaké rekvalifikační kurzy bych měla zájem. Takže prostě půlhodinová cesta kvůli 7mi minutám.
Tam se domluvil další datum. kdy se mám stavit, co mě čekalo dál, jsem nevěděla.
Dostali jsme 3 štosy papírů. jeden byl něco jako test osobnosti, kde máte nějaký výrok např. ,,Mám trému mluvit před více lidma" a vy jste museli určit na stupnici, do jaké míry je tento výrok pravda. Další štos byl podobný, jen tam bylo co rádi děláte a jak jste v tom dobří a třetí byl klasický IQ test, kde byla řada tří obrázků a podle souvislosti jste měli doplnit čtvrtý. Yeah, to trvalo možná tak 2 hodiny, účel byl takový, že měli zjistit, na jakou práci se hodíte.
No a pak tu byl ten slavný Motivační kurz na 6 dní!.
Z čehož jsem byla někdy zklamaná. První den bylo téma Trh práce, kde jsme si vlastně povídali 6 hodin proč mladý neberou do práce. Druhý den jsme si aspoň udělali životopis. Třetí měl být o komunikačních dovednostech, což mi vůbec nic nedalo. Čtvrtý byl o pracovnéprávních vztazích, kde jsem se vlastně dozvěděla to, co ve škole, ale tak chápu že toto se někomu mohlo hodit. Pátý den mě bavil, to bylo tak nějak psychologický no a finální den byl o pohovorech.
Na druhou stranu, abych nebyla tak negativní, čekala jsem to horší. Já jsem tam zrovna chytla skvělou partu, kde jsme vypuštěli super hlášky, aneb když někdo chtěl na wc, tak si musel vzít klíče a jít na wc v mezipatří, kde to ani nijak nebylo označený. Tak se ptám Romči ,,Hele na tom záchodě jsi byla jo? Je to tam jo? Já jen abych neskončila někde v Narnii víš jak.." No od té doby se záchodu neřeklo jinak než Narnie. A vlastně v těch 6 dnech děláte i různé aktivity, které byly někdy naprosto primitivní, ale s těmahle lidma mě to prostě bavilo, protože jsme to brali jako hru, srandu. Emoji06.
Jsem hrozně ráda, že jsem mohla poznat tyhle lidi, ale zase né každému se to může poštěstit.
Jestli jste absolvent SŠ, možná můžete říct, jaké je těžké najít práci, protože zaměstnavatelé se prostě bojí najímat tyto lidi. Ani ty "blbý" obchoďáky mě nevzaly. A 80% firem mi ani neodpovědělo. Tááákže si z toho vůbec nic nedělejte, protože ani já už nepůjdu na další schůzku s pracákem. Dostala jsem místo v prodejní galerii v Moseru. Emoji31 by Emoji-icon
To že vás někde nevezmou možná znamená to, že na vás někde čeká mnohem lepší nabídka.

No a mě čeká další oběhávání a papírování Emoji26 by Emoji-icon.

Výsledek obrázku pro moser prodejní galerie <- Moser
 


Anketa

Hamburger, nebo Cheeseburger?

Klasiku, prosím!
Se sýrem, prosím!

Komentáře

1 Vendy-Lovely Vendy-Lovely | Web | 27. ledna 2017 v 14:51 | Reagovat

Dekuji ti za komentář na blogu, mas moc pekny.blog

2 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 27. ledna 2017 v 16:21 | Reagovat

Zajímavé, kurz mohl být fajn, po dlouhé době zase něco jako škola, ne? :D

Doufám, že se ti v práci zalíbí :)

3 cincina cincina | Web | 28. ledna 2017 v 20:09 | Reagovat

No to si děláš srandu, co to je?:D To mi neříkej, že když se nahlásím na pracák, tak mě něco takového čeká. Já totiž přerušuju studium s tím, že v září chci nastoupit na jinou školu. V únoru se chci nahlásit, brigádu mám... a to se musím nahlásit i zdravotní pojišťovně?

4 Black Black | Web | 29. ledna 2017 v 21:27 | Reagovat

Tak to je fajn, že sis to takhle užila. Zní to trochu jako takovej menší výlet zpátky na střední. :D
Práce zní docela zajímavě. Umění mam moc rád, tak snad se ti tam bude líbit. ^^

5 A R G E N T U M ♡ // steel32 A R G E N T U M ♡ // steel32 | Web | 2. února 2017 v 9:37 | Reagovat

no tak teď mě děsíš, mi 12. končí studium a budu muset na pracák a jestli mě tam čeká tohle, tak si jdu nabourat autem do zdi tyjo :DD
dobrovolný, haha :DD a motivační kurz na 6 dní :DD
ale jako souhlasím, kámoška když sháněla práci, tak půl roku seděla doma (i když ta se taky snažila aktivně jak chleba :D) ale nakonec sehnala práci na karlíně a docela luxusní práce bych řekla, takže na tebe určitě taky čeká lepší nabídka! :D

6 beepinka beepinka | Web | 7. února 2017 v 16:11 | Reagovat

Heh,tak hlavně,že byla sranda :3! A gratuluju k práci! Snad se ti tam bude dařit :3

7 Mimi Mimi | Web | 9. února 2017 v 16:40 | Reagovat

[2]: No jo něco jako škola to bylo, ale i tak to bylo otravné :D

[3]:  Nejlépe bude když se zeptáš na pracáku co a jak, ale pokud jdeš na pracák jen na tak krátkou dobu, tak by tě do ničeho cpát nemeli, když v tom nebudou mít problém. A ZP je samozřejmost.

[4]: Děkuji, zatím je to tam moc fajn :)

[5]:  Je to hodně o papírování, a teď když mám práci, tak znovu :D, no jo vše je povinné

[6]: Děkuji, snad si mě tam nechají :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Anohana the flower we saw that day anime logo by xXCrazyBunnyXx|Free Stamp ~ I love kawaii things | by Lyalllteddy stamp by findyQBe your own... by TheSallySagaTraditional art + Digital art by RoliStampsI Draw Because I Dream by RomanticParodyStamp - Recharge (pink) by merurupururin