Star stamp - art trades are open by Ponnui


Claymore

14. listopadu 2016 v 15:30 | Mimi |  Recenze
Tak jsem si řekla, že se dokopu k mé první recenzi k anime a hlavně k nějakému, které jsem viděla v poslední době, dokud mi leží v hlavě.
Claymore, je vlastně taková přestávka mezi tím vším mainstreamovým anime, takže pokud máte už dost přebytečného moe, fanservisu, nebo anime s opakující se dějovou linkou a máte chuť na něco vážnějšího, tak je toto anime přesně pro vás.
Já jsem se tedy k němu dostala tak, že jsem hledala něco hororového a toto mi bylo doporučeno, no popravdě horor to není, spíš bych to nazvala sem tam brutální, Vlastně nejde o nic víc než pár usekaných končetin.
Co je hlavně důležité a musím to zmínit hned na začátku je, že anime a manga se od sebe výrazně liší, a já se pokusím tyto rozdíly v průběhu tohoto článku vypsat.
Pokud by jste si nevěděli rady s nějakým jiným anime pokusím se ho zhodnotit, akorát jen z mýho anime listu. Animelist [-ai- ROMANCE] Light Pink Heart Bullet by GasaraÚvod do děje : Příběh se odehrává ve středověku, a podle jmen se dá tušit že dokonce v Evropě. Na světě existují Yomové, někde dokonce psáno i jen jako démoni, kteří sužují tamní vesnice, protože se živí lidským masem. Na druhé straně je jakási organizace, která vytváří speciální bojovnice proti nim - Claymores. Jenže jak už to bývá, organizace má prsty i v něčem jiném.Meow - Set01 by raionxdesu
OSOBNÍ DOJMY

Děj : Zdá se mi orginální. To, co se mi líbí, je nepředvídatelnost a také to, že to není jen samý boj a násilí, ale velkou roli tam hraje jakýsi odpor vůči systému a rozpor mezi dobrem a zlem. Další plus je hraní si s psychologií postav.
Co se nedostatků týče, je nahuštění děje do 26 epizod, když manga má kolem 150 kapitol, takže tím vznikají nesrovnalosti v příběhu, to například můžeme zjistit u některých rozhovorů, které jsou podstatné až pro mangu. To znamená že konec anime je NE přehnaný, ale rychle dodělaný, tak že z toho nejsme vůbec chytří.
To čím začnu, jsou detaily, kterých si všimne opravdu jen ten, kdo je pozorný. Jsou to malé střípky z mangy, které tam chybí, a to jsou třeba zásadní věty, nebo maličkosti z boje. ( Sakra kde vzala ten meč najednou? ) Pak jsou tu trochu důležitější věci jako historie hlavních postav, tam jsou myslím detaily, které byly docela pro mě důležité.
Manga jde s anime souběžně až do posledního arku, kde se od určitého boje rozchází. Anime končí, manga jede dál a to dost hlouběji do příběhu. Jsem v kapitole 90, takže ještě neznám úplný konec, ale jestli vás anime neuspokojí, jako mě a chcete pátrat víc po tom co je organizace zač a odhalit další taje, nezbyde vám fakt nic jiného, než to sakra dočíst.
Takže děj hodnotím pouze jen jako upoutávku na mangu (až tedy na ten divný konec).

Animace: Styl kreslení postav je originální, animace se mi líbíla, souběžnost i s pozadím. V manze jsou postavy nakresleny jemněji. Rozdíl je hlavně ten, když sledujeme postavu z profilu, ale to je jen takový detail.Postavy : Jak to u anime teď bývá, je velice snadné uhádnout archetyp dané postavy, tzn. uhádnout její způsob chování a její psychiku. to zde ale není, což je pro ode mně veliké plus. Tím nechci říct, že jsou neutrální, nebo neoriginální, jen to tolik nebije do očí a jsou tak nějak srozumitelně uspořádány jejich vlastnosti. Zde k manze nemám co říct.


Mé celkové hodnocení :

Cherry Blossom Progress Bar-Almost Done by CherushiMetsumari

Na to, že mám ráda docela jiný žánr, mě toto anime uchvátilo. To co je obrovský mínus, jak zde zaznělo několikrát, je obrovský rozdíl mezi anime a mangou. Ne jen to, ale že anime je dokonce ukončené a nepokračuje. Ale na druhou stranu na neformální zkouknutí je to super.

Pokud máte více otázek k tomuto anime, využijte prosím Ask v menu. Informace sem dopíšu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Anohana the flower we saw that day anime logo by xXCrazyBunnyXx|Free Stamp ~ I love kawaii things | by Lyalllteddy stamp by findyQBe your own... by TheSallySagaTraditional art + Digital art by RoliStampsI Draw Because I Dream by RomanticParodyStamp - Recharge (pink) by merurupururin