Star stamp - art trades are open by Ponnui


Aku no Hana

15. listopadu 2016 v 20:44 | Mimi |  Recenze
Ahoj, tak jsem tu s další recenzí, já vím docela brzy. Naneštěstí mě toto anime chytlo a skončilo s otevřeným konecem, takže jsem dnes dočítala mangu. :D
Název : Aku no hana
Podle : Manga
Epizod : 13
Hodnocení na MyAnimelistu : 7.22 -> Link
Rok : 2013
Úvod do děje : Středoškolák Kasuga Takao ( od té doby, co jsem si přečeta pod jistým dílem komentář jisté osoby, že tam slyší Kakao, nemohla jsem jinak :D) je tichý a má velkou zálibu v knihách a to hlavně v "Květy zla" od Baudelaireho. Na ni si postavil svou filozofii. Takao je zamilovaný do své spolužačky Nanako a jeden den, když si ve třídě zapomene svoji oblíbenou knížku, objeví na zemi její tělocvik. Vyndá ho z obalu a zírá na něj. V tom ale uslyší zvuk a v panice s ním uteče domů. Po nějakém tom rozhodování co s ním udělat a jak ho vrátit, poznává druhou dívku Nakamuru, která ho přitom viděla a od té doby ho jaksi šikanuje a hraje si s ním. Že to zní jako klasické ecchi/harem anime? Nenechte se zmást! Tuhle sérii provází temnota, drama a žádná romantika! Co to ta Nakamura vlastně zamýšlí, a není to náhodou celé jinak?

Osobní hodnocení a dojmy v celém článku.Meow - Set01 by raionxdesu
OSOBNÍ DOJMY
(pokusím se nespoilerovat)Děj : Jako wow. Vážně. Deep story. Včera jsem hledala něco ze školního života, a toto anime jsem měla v plánu už dlouho. Nejdřív mi teda připadalo že se dívám na psychologický horor, což by mi nějak nevadilo. Nakamura se mi zdála jako taková druhá Yuno. Jenže pak se to zvrhlo v milostný trojúhelník, to jsem byla trochu zklamaná, protože tato etapa tohohle žánru je za mnou. Každopádně jsem ale dočetla mangu, a už to nebylo tak zlé. Šlo spíš o psychiku jedince, to jak někdo někoho dokáže zlomit, šáhnutí si na vlastní dno, než aby se řešily nějaké vztahy. Vlastně už od začátku se mi hlavní hrdina zdál poměrně psychicky narušený. A že to bylo temný, to jo. V posledním dílu jsou vidět útržky příští série, takže mi to nedalo a musela jsem hold pokračovat. Pokud vám to taky nedá, navazuje to myslím na kapitolu 20-21. Celkově to má 57 kapitol (Mangareader), takže to není čtení na dlouhou dobu.

https://www.facebook.com/Aku-No-Hana-437574412969624/

Animace: Tomu, kdo nejdřív četl mangu, se nejspíš zpracování kresby nebude líbit. Manga je v klasickém stylu, zatímco anime je animované (nejspíš, co jsem viděla klipy... ale nebudu kecat) podle reálných lidí. Pozadí je velmi pěkně namalované, i když se tam opakujou jedny a ty samé scény. Co vás možná bude opravdu štvát, jsou příliš dlouhé scény dané činnosti. Teď nemluvím o napínavých scénách, ale o tom jak strašně moc všechno trvá, třeba chůze po ulici, no poznáte sami. Je to něco, na co si zvykáte tak 2-3 díly, ale stojí to za to. Mě se to opravdu líbilo.

( https://www.facebook.com/Aku-No-Hana-437574412969624/ )


Postavy : Já opravdu, opravdu nesnáším bezpáteřní postavy, které se nedokážou vymáčknout a to se týká hlavního hrdiny Takaa-Kakaa. V 98% Ho uvidíte v anime třesoucího s kapičkami potu. Ja si opravdu myslím, že má psychickou poruchu. Nedokáže se normálně bavit a ani normálně mluvit. DÍKY BOHU v pokračování manze se chová už normálně a mluví jako normální člověk. Abych vám ho přiblížila je něco jako Yuki z Mirai Nikki a ta pipina z Diabolic lovers. (už nevím jak se jmenuje)
Nakamura je taková creepy rebelka, a to jí dělá svou. Nejdřív jsem ji fakt nesnášela, kvůli tomu, co prováděla Takaovi, ale to pak časem člověk pochopí proč.
No a Nanako, je typická slušná holčička s hezkými známkami, až na to že trošku zešílí. (Nebudu spoilerovat)


Celkové hodnocení:

Cherry Blossom Progress Bar-75% by CherushiMetsumari

Spousta věcí mě tam štvala. Od povahy osob až po ty zdlouhavé scény. Na druhou stranu má to super soundtrack a hodně creepy ending. Animace tohoto anime dělá své. Je to velké drama, ale člověk kolikrát kroutí hlavou, jak je možné aby středoškolák mohl mít takové názory, jaké tam jsou. A to nemluvím o věcech, které tam provádí. Celkově to má dobrý příběh a myslím si že je to jedno z nejvíc underrated anime. Mrkněte na to.

 


Anketa

Čaj nebo káva?

Čaj
Káva

Komentáře

1 DRAK DRAK | Web | 17. listopadu 2016 v 13:23 | Reagovat

:-)

2 Reita Reita | Web | 19. listopadu 2016 v 20:18 | Reagovat

pekná recenzia ale ako si tak pozerám kresbu veľmi mi nelahodí aj keď príbeh a dej sa m zdá dobrý asi sa viac prikloním k mange a nie k anime XD. Ani ja nemám rada takéto postavy XD su strašne otravné a úplne ničia všetko okolo. Väčšinou je celé anime o ničom vďaka takej to postave :/

3 Nemessis Nemessis | Web | 2. ledna 2017 v 0:39 | Reagovat

to musím vidět :)

4 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 6. ledna 2017 v 17:10 | Reagovat

Kdysi jsem od toho viděla první tři díly, ale byla jsem z toho vážně špatná a myslím, že člověk se nemá depkařit zbytečně, takže jsem od toho opustila s rozhodnutím se k tomu nevrátit.
Animace se mi naopak líbila, přišlo mi to takové víc realistické a o to víc psychedelické.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Anohana the flower we saw that day anime logo by xXCrazyBunnyXx|Free Stamp ~ I love kawaii things | by Lyalllteddy stamp by findyQBe your own... by TheSallySagaTraditional art + Digital art by RoliStampsI Draw Because I Dream by RomanticParodyStamp - Recharge (pink) by merurupururin