Star stamp - art trades are open by Ponnui


Je tu někdo?

15. října 2016 v 15:25 | Mimi |  Téma týdne
Projíždím svůj počítač s tím, že ho konečně pročístím a hele! Složky k tomuto blogu. Projel mnou závan nostalgie, ah sladká léta blogování. Tak jsem se rozhodla, že se sem půjdu podívat.
Nestačila jsem se divit, jak se člověk dokáže změnit za 4 roky. Je to asi jako když spatříte svůj facebookový příspěvěk z roku nebreč, a chcete si dát pěstí. Takže jsem tu promazala nějaké články a rozhodla jsem se napsat po 3 letech článek na téma "Neboj se být svůj", protože si myslím, že to o čem chci psát po své velké pauze, s tím jaksi souvisí.
Každý se stydíme za něco, ze své minulosti right? Tak za mě to byla moje weeb* era...Chápu, že člověk má sem tam nějakou tu svoji fázi, a občas jedná v zápalu svého koníčku. To o čem mluvím, mi připomíná jeden obrázek. Našla jsem ho na facebooku, takže nemůžu uvést autora.

Pokud jste stále v této fázi, věřte mi že za rok to bude úplně jinak. Ale abych se držela tématu... Úplně každy si tím musí projít, netýka se to jen anime. Je nádherný, když se člověk v něčem najde, ale stejně. Neboj se být svůj? Jistě, ale musíte vědět, kde všechno má svou hranici. Nejhezčím příkladem jsou třeba vegani, opravdu nemám nic proti nikomu, dokud mi to někdo nezačne cpát, a to snad funguje úplně všude. Ale nebojte nic, svou hranici si najdete postupem času.
Bohužel v dnešní době se musíte ( i když nemusíte) přizpůsobit společnosti, abych zase dodala příklad : Spousta českých otaku** si stěžuje, jak byli šikanováni a loseři ve škole. Já říkám, že z 80% si za to můžou sami svým chováním. Ano, beru v potaz i introvertní jedince, kteří o kontakt s lidmi nemají zájem a plně je chápu, protože já sama jsem introvert.
Na střední jsem pochopila, že je lepší se na začátku přizpůsobit lidem, a až těm nejbližším se otevřít. Protože nikdy nevíte. kdy budete někoho potřebovat a to neplatí jen ve škole, ale i v životě, nebo v práci. Proto je můj názor takový, že můžete být opravdu svůj až před někým, o kterém víte, že to vezme.
Mika Icon by Yamio
Možná zním až moc negativně že? Dobře zkusím nějakou tu motivaci. 4 roky jsem přetrpěla na hotelové škole, i když jsem věděla, že mé místo je u kreslení. Jsem to já, ale jak je známo, studovat umělecké obory je do budoucnosti riskatní. Takže jsem věděla že to nesmím vzdát. Prvák a druhák byly takové kreslící, jenže pak už jsem musela zabrat v učení, protože jsem si říkala, že potom se můžu chopit svého snu. ( Možná proto mi ani nešel udržovat blog). Proč to všechno? Hotelovka je záloha do budoucnosti v zaměstnání. Nicméně jsem odmaturovala v pohodě a dala jsem si rok pauzu abych dohnala své nedostatky v kreslení. Teď v listopadu budu dávat přihlášku na vysokou uměleckou - obor ilustrace. Berou tam 14 lidí, ale já to budu zkoušet pokaždý, dokud se tam nedostanu, protože vím, že to jsem já a patřím tam.
Možná uklidím tento blog, nechala jsem ho rozdělaný, ach jo. Ale na druhou stranu, je fajn si vypsat své myšlenky, třeba mě to znovu chytne.
Mixie Icon by Yamio Takže na závěr chci říct, pokud se někde najdete držte se toho a nevzdávejte se, ale zároveň si dávejte pozor na společnost a na vaše vlastní zabezpečení do života. Kdyby jste měli nějaký problém, ráda vám dám na sebe kontakt a můžeme si o tom promluvit.
Ještě se omlouvám za pravopis a sloh, nikdy mi nešel, snad jste pochopili moji myšlenku.
Tak snad zase někdy

Mimi

* weeb- od slova weeaboo, někdo kdo se chce chovat jako japonec, otaku
** otaku - Člověk závislý na anime, hrách a na všem tomu podobném, v japonsku je to spíše nadávka, než titul.

( Icons by Yamio )
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Anohana the flower we saw that day anime logo by xXCrazyBunnyXx|Free Stamp ~ I love kawaii things | by Lyalllteddy stamp by findyQBe your own... by TheSallySagaTraditional art + Digital art by RoliStampsI Draw Because I Dream by RomanticParodyStamp - Recharge (pink) by merurupururin